KALİTE TESTLERİMİZ

Çekme Basma Testi

Firmamizda giriş kontrollerinden final kontrollerine kadar yapılan bu testlerde mamül ve yarı mamül parçalarının kopma dirençlerini ölçmek ve analiz edebilmek amacıyla yaptığımız testlerdir. OE ürünlerinden ve malzeme sertifikalarından alınan değer sonuçları, bu testler doğrultusunda kendi üretimimizde bize referans olmaktadır. Kaynak kopma kuvvetini ölçmek, aşık veya burç çıkma kuvvetini saptamak ve hammadelerin dayaniklilik ve dirençlerini belirlemek gibi önemli sonuçlarin alındığı testlerdir.

Ömür Testi

Rotil, Rotbaşı ve Zrot ürünlerinin araç üzerindeki normal yaşam şartlarında verdiği reaksiyonlarını ve hareketlerini gözlemleyerek ürün ömrü hakkında referans aldığımız testlerdir. Firmamızın bünyesinde mühendislerimiz tarafından geliştirileren ömür testi cihazimizda normal yaşam şartlarının ötesinde -40°C  tan +80 °C ye kadar ürüne basınçlı ve kimyasal sıvı püskürtülerek en zor şartlar altında ürün fonksiyonlarını ve reaksiyonlarını gözlemlenebilmektedir.

Profil Projektör

X ve Y eksen ölçümüne uygun, dik, hassas, hızlı, 360º dönebilir ekranlı ölçüm cihazı olan profil projektör cihazinda giriş kalite kontrolden final kalite kontrole kadar her aşamada boyutsal ölçüleri hassas bir şekilde ölçmemizi sağlayan testtir.

Sertlik Ölçüm Testi

Üretim ya da montaj öncesinde kullandığımız hammaddelerin standart sertlik değerlerinde olup olmadığını test ettiğimiz aşamadır

Tork Ölçüm Testi

 

Aşık parçalarının üründeki dönme ve yatma momentlerini ölçmeyi amaçlayan Tork Ölçüm Testinde, süreç kontrol ve seri üretim başlangıçlarında ve ayrıca üretim sonrası kontrollerinde standart değerleri yakalamak adına yaptığımız testtir.

Shore Ölçüm Testi

Lastik ve yumuşak sentetik malzemelerin sertlik kontrollerini sağlamak için bu test yapılır.

Yüzey Pürüzlülük Testi

Ürünlerin yüzeylerindeki özellikle aşık parçalarının küre çaplarındaki aranan maksimum pürüzsüzlük değerlerini elde edebilmemiz için yaptığımız testtir.

Ultrasonik Hata Kontrol

Hata Kontrol testi, malzemelerde oluşabilecek çatlakların, boşlukların, katlanmaların, kalıntıların kalınlık ölçümü ve ayrıca kaynaklı bölgede oluşabilecek boşlukların ve çatlakların tespiti için ultrasonik hata kontrolü cihazı kullanılarak yaptığımız ve müşterilerimize hatasız ürünleri sağlamamızı amaçlayan testtir.

Boya Kaplama Kalınlığı Ölçüm Testi

Mangan fosfat, kataforez boya, cr+3 boya, geomet ve dacromet kaplama gibi son teknoloji kaplama çeşitlerinin kaplama kalınlıklarının yapıldığı test sürecidir.

* Bu sayfada ve katalogdaki tüm araçların adları, markaları, modelleri, sembolleri, logoları, orjinal numaraları (oe) ve diğer üçüncü parti numaraları sadece referans amaçlı kullanılmaktadır.
Z Rot Ön Sol Ve Sağ
NISSAN (F16) 2020 -
5461600Q0L, 54618...
Z Rot Arka Sol Ve Sağ
RENAULT (I) 1998 - 2008
7700436706
Rotmili Ön Sol Ve Sağ
RENAULT (V B7) 2020 -
485210557R
Salıncak ve Denge Kolu Ön Alt Sağ
CITROEN (III) 2018 -
9815014380, 98150...
Salıncak ve Denge Kolu Ön Alt Sol
CITROEN (III) 2018 -
9815014680, 98150...
Salıncak ve Denge Kolu Ön Alt Sol
CITROEN (III) 2018 -
9815014680, 98150...
AUTOMECHANIKA FRANKFURT 2018
INA PAACE AUTOMECHANIKA 2018
FERIA AUTOPARTES MEDELLIN 2018