Firma Profili

Hakkımızda

RIW Otomotiv Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş., otomotiv yedek parça yenileme sektöründe binek ve hafif ticari araçların süspansiyon ve direksiyon parçalarını yüksek kalitede üreten ve son kullanıcının aracını güvenle kullanmasını amaçlayan ayrıca otomotiv endüstrisine ve ülke ekonomisine fayda sağlamayı kendine ilke edinen bir organizasyondur. Rotil, rotbaşı, rotmili, rot-takımı, zrot, askı rotu, ara rot, denge kolu, salıncak, burç, kauçuk ve takoz ürünlerinin montaj ve üretimlerini gerçekleştiren RIW, dünyadaki en geniş ürün çeşitliliğine sahip süspansiyon ve direksiyon parçaları üreticilerinden biridir.

 

 

Ürün çeşitliliğinin genişliği, yüksek ürün kalitesi, uygun fiyatları ve müşteri odaklı çalışmaları sonucunda Türkiye’nin en büyük yedek parça firmaları arasında yer almaktadır. Binek ve hafif ticari araçların süspansiyon ve direksiyon parçaları üretiminde Araştırma ve Geliştirme odaklı çalışmalarını en ileri ve teknolojik şartlarda yürütülmesiyle RIW Türkiye’nin en modern yedek parça üreticisidir.

RIW, firma kültüründe, teknoloji, kalite ve müşteri memnuniyetini ön planda tutularak, Türkiyede ve dünyanın birçok ülkesinde pazarın güvenle tedarik ettiği bir markadır. RIW, modern üretim tesislerinde bulunan son teknoloji makina parkı avantajıyla tasarımdan üretime, üretimden kaliteye, paketlemeden sevkiyata, pazarlamadan satışa bütün operasyonel aşamaların yanı sıra satış sonrası hizmetlerini ve bütün bunları sağlarken göz önünde bulundurduğu çalışan memnuniyeti ve güvenliğini her zaman iyiye ve ileriye götürme prensibi sayesinde Dünya genelinde 60 ‘ın üzerinde ülkede saygı değer bir marka olmayı başarmıştır.

 

Misyon

 Dünya otomotiv yenileme sektörüne yüksek kalitede ve pazarda her zaman ilk kez geliştirilen ürünleri sunmak ve ayrıca pazardaki ürün kalitesini yükseltmek.

 

Vizyon

İleri teknoloji ve sektörel deneyimin ortaya çıkardığı “RIW Standartlari” ‘ıdan bütün dünyanin faydalanmasi.

 

Üretim Stratejisi

Ürün dizaynı, kalıp tasarımı, talaşlı imalat, sıcak ve soğuk dövme, aluminyum dövme, dikey ve yatay kol işleme, salıncak imalatı, kaynak, boyama, kaplama ve paketlemeden oluşan çeşitli üretim aşamaları hemen hemen her bölümün kendi tesisinde RIW mühendislerinin kontrolünde gerçekleşir. RIW üretimdeki her aşamayı farklı bir ünite olarak kabul eder ve müşteriye en hızlı ve en kaliteli ürünü sunmak için her birimin kendi planlamasını ayrı bir birim olarak hareket etmesi tezini savunur. Bu sayede büyük sermayelere ulaşmanın zor olduğu rekabetçi Pazar şartlarında RIW yatırımlarını kalitenin kontrolü ve yükseltilmesi doğrultusunda gerçekleştirir.

Üretimdeki her aşamanın bir çatı altında toplanmasını amaçlayan zihniyetin tam tersine RIW deneyimli mühendisleri sayesinde hammadde ve yarı mamül tedarikçilerinin sürekli denetlenmesini sağlar ve bu sayede kaliteyi her zaman kontrol altında tutar. Bu sistemle kalite testlerinin her aşamada uygulanması için kullanılan son teknoloji makine ve test cihazları sayesinde RIW müşterisine her zaman %100 kontrol edilmiş ürünler sunar ve ayrıca hem hata riskini sıfıra indirir hem de üretilen mamüllerin maliyetlerini düşürerek müşterisine en yüksek kaliteyi en uygun ve rekabetçi fiyatlarda sunmayı hedefler.

 

Toplam Kalite Anlayışı

Toplam kalite anlayışını kendine amaç edinen RIW, yapılan yatırımlar ve kalite çalışmaları sonucunda, üretim kapasitesini devamlı arttırmış ve dünya pazarında aranan bir marka haline gelmiştir. Güvenlik parçaları üreticisi olmak bilinciyle hareket eden RIW, yüksek kalitedeki ürünlerini Avrupa, Kuzey Afrika, Ortadoğu, Avustralya, Kuzey ve Günay Amerika da yer alan birçok ülkeye aktif olarak ihraç etmektedir.

Üretimin başlangıcından bitimine kadar olan tüm aşamalarda RIW, ürünlerinin kalitesini yakından takip etmekte ve müşterilerine güvenilir ve yüksek kaliteli ürünlerin sunulduğundan emin olmaktadır. Doğru kaliteyi buluna kadar bütün testler ve işlemler, yüksek deneyime sahip RIW mühendisleri tarafından uygulanmaktadır.

 

RIW, Auto Care Association Üyesidir

Birleşik Devletler ve Kanadadaki yenileme pazarında bulunan 500.000 nin üzerindeki işletme, bağımsız üretici, distribütör, tamir atölyeleri, küçük ve büyük ölçekli perakendeciler doğu yakasından batı yakasına bugün 254 milyondan fazla otomobil ve kamyon için kaliteli ürün ve onarım servisi tedariği sağlamaktadır .

RIW, $300 milyar USD lik bir yenileme pazarinin sesi olan Auto Care Association ‘ın üyesidir. Auto Care Association, motorlu taşıt parçaları, aksesuarları, aletleri, ekipmanları, malzemeleri ve malzemeleri üreten, dağıtan ve satan 150 bin bağımsız şirketi temsil eden ve araç servisi ve onarımı yapan 2000'den fazla üye şirketine hizmet vermektedir. Auto Care Association üyeliği, işinizin gelişmesine yardımcı olmak için savunuculuk, eğitim, ağ oluşturma, teknoloji, pazar bilgisi ve iletişim kaynaklarına erişim anlamına gelir.

 

RIW, Tecdoc Data Tedarikçisidir

RIW, küresel nitelikli otomobil parçaları tedarikçilerinin ürünlerini sunan lider bir uluslararasi web-katalog ve b2b platformu olan TecDoc'un veri sağlayıcılarindan biridir. TecDoc Veri Tedarikçisi olmak sadece TecDoc standartlarına uygun verinin  TecDoc değerlendirmeleri sonrasi web ve cd katalogta bireysel kullanıcılara sunulmasıyla sağlanır. Fiziksel fabrika binaları veya kendi işçilerine sahip kendi markaları olan gerçek üreticilerin bulunduğu bu platformda RIW A+ veri sağlayıcısı olma üzelliğine sahiptir

Müşterilere veri, katalog aramaları, ürün detayları ve fotoğrafları için çevrimiçi erişim sağlayan TecDoc Web Hizmetinde 6000'den fazla RIW referansı temsil edilmektedir. Bireysel bir kullanıcı arayüzü ve aylık güncellenen TecDoc verileriyle kişisel erişimin mümkün olduğu TecDoc Web Hizmetinde kullanıcıya en güvenilir ürün bilgisi sağlanmaktadır.

* Bu sayfada ve katalogdaki tüm araçların adları, markaları, modelleri, sembolleri, logoları, orjinal numaraları (oe) ve diğer üçüncü parti numaraları sadece referans amaçlı kullanılmaktadır.
Z Rot Arka Sol Ve Sağ
FIAT (FACELIFT) 2019 -
68348850AA
Burç İç Sol Ve Sağ
BMW (E46) 1998 - 2005
31111096982, 3112...
Z Rot Arka Sol Ve Sağ
MAZDA (BK) 2003 - 2009
B37F28170B
Z Rot Ön Sol Ve Sağ
MAZDA (BK) 2003 - 2009
B37F34170A
Rotmili Ön Sol Ve Sağ
MAZDA (KF) 2017 -
K12332240
Rotil Ön Alt Sol Ve Sağ
MAZDA (DJ, DL) 2015 -
D09H34300C*, D09H...
AAPEX LAS VEGAS 2018
AUTOMECHANIKA FRANKFURT 2018
INA PAACE AUTOMECHANIKA 2018
TORONTO Depo
120 Doncaster Ave
Thornhill (Toronto Area)
L3T 1L3
ONTARIO, CANADA
ANKARA Merkez
Bahçekapı Mahallesi
2552. Sokak No:4 Şaşmaz
Etimesgut 06105
ANKARA, TURKIYE
Tel: +90 312 278 5367
Faks: +90 312 278 5366
İSTANBUL Fabrika
Ferhatpaşa Mahallesi
Aytaşı Sokak No:112-112A
Ataşehir 34888
İSTANBUL, TURKIYE
Tel: +90 216 660 1295
Faks: +90 216 660 1647