İmalat Tasarımı

Kalite, Rakip Karşılaştırma, Kalıp, Tedarikçi, Patent, Orijinal parçalar üzerinden yapılan testler sonucunda, ZW3D ya da AutoCAD ile ürün tasarımı gerçekleşmektedir. Müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda yeni ürün devreye alma sürecinde ürün fizibilite çalışması yapılmaktadır.

Orjinal ürünler üzerinden yapılan çalışmalar sonucunda, eş kalite ya da daha iyi kalite sunmak fizibilite sürecimizin ilkelerindendir.

Uzun yıllara dayanan tecrübesini, tasarım ve konfigürasyon aşamasında da tüm prosese uygulayan RIW, pazara sunacağı ürünleri en verimli şekilde tasarlayarak, müşterilerine en ekonomik, güvenli ve kaliteli çözümler sunmaktadır.

RIW her alanda bir çözüm ortağı olma prensibiyle hareket eder. Bilgisayar destekli tasarım, mühendislik ve üretim (CAD/CAM) metotlarını, tecrübesiyle bütünleştirerek bir sonraki üründe ve proseste sürekli iyileştirme ile devamlı gelişim içindedir.

 

 

Talaşlı İmalat

RIW Otomotiv dünya genelinde kullanılan son teknoloji CNC işleme tezgahları ve Özel yapım PLC kontrol üniteli makineleri ile Talaşlı İmalat üretimi gerçekleştirmektedir.

Müşteri istekleri ve gereksinimleri çerçevesinde tasarım aşamasından seri üretime kadar tüm süreci yöneterek müşterine test ve onay süreçlerinden geçmiş ürünler sunar. Ürün ve proses tasarımları, ürün odaklı çalışma felsefesi çerçevesinde birlikte yürütülür.

Tüm diğer üretim süreçlerinde olduğu üzere talaşlı imalat bölümümüz  MRP & ERP uygulamaları tarafınca planlanmakta ve kontrol edilmektedir.  Aynı zamanda, tesisimizde imalat kontrol yöntemleriyle işlemlerin etkin biçimde ve sıfır hatayla işlenmesi için sürekli gelişim kabul edilmiştir.

Kaynak ve Kaplama-Boyama

Kaynak
Uygun ölçülerde preslenmiş parçalar manuel gazaltı, punta kaynak makinelerinde yüksek teknoloji ile birleştirilmektedir. Z rot punta kaynak makinelerinde yüksek kalitede, sıfır hata tutumu ile üretim gerçekleştirilmektedir.

Kaplama ve Boya

RIW ürünlerinde mangan fosfat, kataforez boya, cr+3 boya, geomet ve dacromet kaplama gibi son teknoloji kaplama çeşitleri ile müşterilerinin boya ve kaplamayla ilgili tüm beklentilerini en üst düzeyde karşılamaktadır. Paslanmaya karşı kaliteli üretim, çalışanlarını ve çevreyi koruma esaslı üretim süreci önceliğimizdir.

 

Montajlama

Yarı mamül halindeki üretimlerimizin, servo sıvama presleri ile montajı yapılmaktadır ve ayrıca ERP & MRP ile planlanmakta ve tam kontrol sağlanmaktadır. Yüzde yüz görsel kontrol ve operasyon kontrolleri ile işleyen sürecimizde, Özel tork cihazları ile tork kontrolü, Çekme-basma, dayanıklılık testleri, montaj sürecindeki kontrol metotlarımızdandır. Seri Üretim başlangıç kontrolleri, Proses kontrolleri ve Final Kontrol ile montaj süreci desteklenmektedir.

Çalışma Ergonomisi dikkate alınarak oluşturulan çalışma masaları, çalışma arkadaşlarının verim ve motivasyonunu yükselttiği gibi süreç verimliliğini de arttırmaktadır. Ayrıca uygun çalışma ortamı için 5S uygulamaları ile sürekli iyileştirme ilkesi benimsenmiştir.

 

Lazer Markalama

Paketleme öncesinde yapılan markalama sürecinde ürünlerin daha önceden belirlenmiş ve son kullanıcının rahatlıkla okuyabileceği bir şekilde lazer markalama yapılmaktadır. Bu aşamada lazer makinesi kullanılarak RIW logosu, RIW ürün kodu ve üretim tarihi ay ve yıl olarak ürünlerin üzerine yazılmaktadır. Ayrıca iş emirleri ve seri üretim sürecini takip etmek amacıyla ürünlerin bazı bölgelerine üretim numarası veya işaretleri eklenir.

 

 

Paketleme

 Montaj ve markalama sürecini tamamlamış olan ürünleri müşteriye sunmak için hazır hale getirmek adına yapılan son aşama paketleme aşamasıdır. Paketlemede belirli ölçülerde özel olarak tasarlanmış sağlam plastik poşetler ve kutular kullanılmaktadır. Her bir ürün plastik poşetlere konularak belirli kalınlıklarda üretilmiş kutuların içinde paketlenir. Etiketleme ve güvenlik bandrolünün kutu üzerinde belirlenmiş yerlere konulmasından sonra ürün pazara sunulmaya hazır hale gelir.  Belirli bir ağırlığın ve ölçülerin üzerindeki salıncak ve yine bu ebatlara sahip diğer ürünler yalnızca plastik poşetlerde müşteriye sunulur. Belirli bir kalınlıkta olan bu plastik poşetlere konulan salıncakların rotilleri mutlaka toz kapakları ile muhafaza edilmektedir.

 

Etiketleme

RIW özel etiketlerinde en son kullanıcının anlayacağı şekilde bir dizayn oluşturulmuştur. Etiketlerde RIW kodu, ürünü tanımlamak adina konulan OE kodlari, ürün açıklaması, kutu için adedi, ürün özel barkodu ve ürün özel kare kodu bulunmaktadır.  Ayrica etikette bulunan Kare kodu okutularak, ürün hakkında detaylı bilgilere online kataloğumuzdan ulaşılabilmektedir.

 

* Bu sayfada ve katalogdaki tüm araçların adları, markaları, modelleri, sembolleri, logoları, orjinal numaraları (oe) ve diğer üçüncü parti numaraları sadece referans amaçlı kullanılmaktadır.
Z Rot Arka Sol Ve Sağ
FIAT (FACELIFT) 2019 -
68348850AA
Burç İç Sol Ve Sağ
BMW (E46) 1998 - 2005
31111096982, 3112...
Z Rot Arka Sol Ve Sağ
MAZDA (BK) 2003 - 2009
B37F28170B
Z Rot Ön Sol Ve Sağ
MAZDA (BK) 2003 - 2009
B37F34170A
Rotmili Ön Sol Ve Sağ
MAZDA (KF) 2017 -
K12332240
Rotil Ön Alt Sol Ve Sağ
MAZDA (DJ, DL) 2015 -
D09H34300C*, D09H...
AAPEX LAS VEGAS 2018
AUTOMECHANIKA FRANKFURT 2018
INA PAACE AUTOMECHANIKA 2018
TORONTO Depo
120 Doncaster Ave
Thornhill (Toronto Area)
L3T 1L3
ONTARIO, CANADA
ANKARA Merkez
Bahçekapı Mahallesi
2552. Sokak No:4 Şaşmaz
Etimesgut 06105
ANKARA, TURKIYE
Tel: +90 312 278 5367
Faks: +90 312 278 5366
İSTANBUL Fabrika
Ferhatpaşa Mahallesi
Aytaşı Sokak No:112-112A
Ataşehir 34888
İSTANBUL, TURKIYE
Tel: +90 216 660 1295
Faks: +90 216 660 1647